In onze blogs bespreken we het laatste nieuws op het gebied van zevenzitters
Nog geen lid? Registreer nu! Of wachtwoord vergeten?
Blog
Toyota Prius Wagon goed voor milieu en portemonnee
september 16, 2011, door Janno Roele
Op de site autoblog.nl is er een rekensommetje gemaakt: Met een uitstoot van 99 gram CO2 per km en een verbruik van 4,3 liter per 100km en zeven inzittenden kom je per persoon uit op 14 gram CO2 per kilometer per persoon en slechts een derde borrelglas (6cc) benzine. Conclusie is dat het bijna goedkoper is om met de Toyota Prius Wagon op stap te gaan dan met de fiets. De Wagon is, in vergelijking met de gewone Prius, 8 centimeter groter, 3 centimeter breder en 15,5 centimeter langer en de daklijn ligt 8,5 centimeter hoger. Daardoor is er ruimte voor maximaal 7 inzittenden. Met de derde zitrij opgeklapt bedraagt de bagageruimte 200 liter, zodra deze is neergeklapt ontstaat er 505 liter (tot aan het afdekscherm). De compacte batterij van de lithium-ion batterijtechnologie is in de middenconsole tussen de voorstoelen ondergebracht. Het geïntegreerde panoramisch zonnedak draagt door zijn vorm bij aan die lage luchtweerstand van 0,28 Cw. Dat panoramisch dak is bovendien van een speciaal soort hars gemaakt. Daardoor is het niet alleen 40% lichter dan een glazen dak, maar houdt het ook warmte buiten de auto. Om die warmteontwikkeling in het interieur verder te minimaliseren, sluit de hemelbekleding in de auto automatisch als de auto wordt geparkeerd. De Prius Wagon krijgt verder standaard het uit de Prius bekende Head-Up Display (HUD) en het Smart Entry systeem. De HUD zorgt ervoor dat zaken als snelheid en navigatie worden geprojecteerd op de voorruit. Het Smart Entry systeem maakt het instappen en wegrijden extra eenvoudig. Ook het Toyota Touch multimedia systeem is standaard, en zal doorgaans aangevuld zijn met een navigatiesysteem tot Toyota Touch & Go. Conclusie is dus dat dit een hele interessante 7zitter kan gaan worden. Ben benieuwd naar de eerste proefritten…Foto's
1 Reacties
Reageer zelf
Wil je reageren op dit weblog? Vul hieronder je reactie in!
Als je je eenmalig aanmeldt als lid van 7zitter hoef je nooit meer je naam, e-mailadres of de beveiligingscode in te vullen. Bovendien kun je dan zien in welke auto de andere leden rijden, hun profiel bekijken en je eigen profiel aanmaken. Meld je nu aan.
Geef een reactie
Geef je mening

Lees ook het bericht op de Toyota website: http://www.toyota.nl/nieuws/nieuws_46_priuswagon_prijs.aspx
Voorlopige prijs Toyota Prius Wagon: € 31.000,-
De definitieve prijs voor de Toyota Full Hybrid Prius Wagon laat nog even op zich wachten. Toyota’s ruime Wagon wordt in mei 2012 op de Nederlandse markt verwacht, maar is nu te bestellen zodat men gegarandeerd in 2012 kan rijden. Hiermee kan de zakelijke rijder 5 jaar lang profiteren van slechts 14% bijtelling. Wie er nu één bestelt, moet rekenen op een voorlopige consumentenprijs vanaf € 31.000,-*. De hierbij behorende leaseprijs begint bij
€ 439,-* per maand (60 mnd, 20.000 km p/j). Met een CO2-uitstoot van slechts 99 gr/km is de Prius Wagon vrijgesteld van BPM.